Παράθεση Αρχική ανάρτηση από MARILOU Προβολή Ανάρτησης
Γεια σας.
Εγω διαφωνω με τον Χαρη για το ότι δεν είμαστε υπεύθυνοι για τη μη δήλωση κάποιων αυθαιρεσίων. Η μόνη αυθαιρεσία για την οποία δεν είμαστε υπέυθυνοι είναι η άλλαγη χρήσης σε απλές τουλάχιστον περιπτώσεις που μπορείς να υποστηρίξεις -και με καμιά φωτογραφία για να είμαστε εντάξει- ότι κατά την αυτοψία δεν διαπιστώθηκε αλλάγη χρήσης.
Σχετικά με τα 500 της βεράντας μου έχει τύχει και εμένα σε κτίριο πρό του 83 με αστεία πρόστιμα για τις υπεβάσεις δόμησης και ενημέρωσα τον ιδιοκτήτη ότι σύμφωνα με τις ερωτοαπαντήσεις θα ληφθεί υπόψη ο συντελεστής παλαιότητας ΑΛΛΑ ακόμα δεν έχει γίνει και ουδείς γνωρίζει αν θα γίνει ή αν θα το πάρουν πίσω.
Μάξιμε αν δεν βάλεις τον εξώστη -εκτός από τις φωτογραφίες που θα έχεις θέμα και έσυ- θα εξακολουθεί το ακίνητο να έχει μία παράβαση και στο μέλλον κάποιος άλλος μηχανικός θα αρνηθεί να δώσει βεβαίωση για μεταβίβαση.
ΜΑΡΙΛΟΥ εσύ πως το αντιμετώπισες ? Πρότεινες στο πελάτη να τα δηλώσει όλα για να μην έχει προβλήματα στο μέλλον αφού ούτως ή άλλως μπαίνει στη διαδικασία να ξεμπερδεύει μια και καλή ? Τι σου αντιπρότεινε ?